Jak przechowywać jeansy, aby nie straciły koloru i kształtu?

2023-06-06
Jak przechowywać jeansy, aby nie straciły koloru i kształtu?

Przechowywanie jeansów wcale nie musi być trudnym zadaniem. Poznaj nasze proste triki, które pomogą Ci w zachowaniu ich koloru, kształtu, a nawet przedłużeniu żywotności. Jak przechowywać spodnie jeansowe, aby cieszyć się nimi przez długie lata? To koniecznie musisz wiedzieć!

Dlaczego odpowiednie przechowywanie jest ważne dla utrzymania jeansów w dobrym stanie?

Właściwe przechowywanie jeansów jest kluczem, który ułatwi zachowanie kształtu jeansów, a także ich intensywnego koloru, co wpływa bezpośrednio na estetyczny wygląd, a tym samym cały outfit. Pamiętaj, że podobnie jak w przypadku innych ubrań, prawidłowa pielęgnacja jeansów pomoże zapobiec ich permanentnym odkształceniom, które mogą też wpłynąć na komfort noszenia.

Nietypowe odkształcenia mogą powstać, jeżeli spodnie przechowywane są w dużym ścisku lub zostały zawieszone na wieszaku w niewłaściwy sposób. Dodatkowo złe przechowywanie nawet tak świetnej jakości modeli, jak kultowe spodnie Lee damskie, czy ponadczasowe spodnie Cross Jeans może prowadzić do nadmiernego zużycia denimu, skracając żywotność Twoich ulubionych spodni.

Czy lepiej wieszać, czy składać jeansy?

Właściwie, to zależy od dostępnej przestrzeni. Wieszanie jest świetnym rozwiązaniem, jeśli masz dużo miejsca w szafie lub garderobie. Nie musisz martwić się o zagniecenia, ale pamiętaj o zawieszaniu spodni za pas lub szlufki, aby uniknąć odkształceń w jeansach. Jak przechowywać spodnie jeansowe, kiedy z kolei nie dysponujesz aż tak sporą ilością wolnego miejsca?

Oczywiście równie dobrze sprawdzi się trzymanie ich na półkach. Na szczęście, denim jest materiałem, który trudno odkształcić, zwłaszcza jeśli zostanie prawidłowo złożony. Składanie pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni, bez obaw o trwałe uszkodzenie materiału.

LEE - SPODNIE JEANSOWE STELLA TAPERED

LEE - SPODNIE JEANSOWE STELLA TAPERED

Jak prawidłowo składać jeansy?

Chociaż jeansy są bardziej odporne na zagniecenia niż inne tkaniny, ich prawidłowe składanie jest niezbędne, aby zapobiegać niepotrzebnym odkształceniom. Zacznij od rozłożenia spodni płasko, z przodem do góry. Następnie zegnij je na pół, tak aby nogawki się pokrywały.

Kolejny krok to złożenie jeansów na pół, a potem ponownie — tworząc w ten sposób zwarty „pakunek”. Jest to prosta metoda, która pozwala na zachowanie kształtu jeansów, ale także optymalizuje wykorzystanie przestrzeni na półce.

Takie przechowywanie jeansów sprawdzi się przy wszystkich modelach, bez względu na to, czy preferujesz jeansy damskie z wysokim stanem, dzwony, czy biodrówki.

LEE - JEANSY SCARLETT 70S

LEE - JEANSY SCARLETT 70S

Jak chronić jeansy przed blaknięciem?

Utrzymanie koloru jeansów to kolejny istotny temat, który pomoże Twoim spodniom zachować ich doskonały stan. Denim należy prać maksymalnie w 30 stopniach, zawsze po wcześniejszym odwróceniu go na drugą stronę.

Pamiętaj też, aby przed każdym praniem dokładnie sprawdzić kieszenie. Zapodziane drobiazgi mogą wpłynąć negatywnie na barwę spodni, a nawet przyczynić się do powstania trwałych plam.

Co więcej, utrzymanie koloru jeansów uzależnione jest od:

  • użycia delikatnych środków piorących,
  • stosowanie proszków i płynów do prania, przeznaczonych do kolorowych ubrań,
  • unikania suszenia spodni bezpośrednio na słońcu.

CROSS JEANS - JEANSY JOYCE

CROSS JEANS - JEANSY JOYCE

Jak unikać odkształceń w jeansach podczas przechowywania?

Właściwa pielęgnacja jeansów obejmuje również ich prawidłowe przechowywanie. Aby uniknąć odkształceń, ważne jest, zadbanie o to, by nie przygniatać ich zbyt dużą ilością innych ubrań.

Składanie jeansów, zamiast ich wieszania może też pomóc w uniknięciu odkształceń, szczególnie jeśli nie zostały one powieszone np. za szlufki. Wieszanie jeansów za pas, zamiast za nogawki, to kolejny sposób na uniknięcie odkształceń.

Czy przechowywanie jeansów oddzielnie jest konieczne?

Oddzielne przechowywanie jeansów nie jest konieczne, ale może być przydatne, jeśli masz wiele par o różnych kolorach lub krojach. W ten sposób unikniesz zamieszania i łatwiej będzie Ci znaleźć poszukiwany model.

LEE - JEANSY SCARLETT HIGH ZIP

LEE - JEANSY SCARLETT HIGH ZIP

Jakie dodatkowe środki można podjąć, aby zachować kolor i kształt jeansów?

Chronienie jeansów przed blaknięciem, jak i unikanie odkształceń w jeansach może obejmować także kilka dodatkowych środków zapobiegawczych. Przede wszystkim, unikaj nadmiernego prania swoich spodni. Bez względu na to, czy sięgasz po tak renomowane marki, jak Lee, Wrangler, czy Cross Jeans Polska, każde pranie oznacza pewien stopień utraty koloru.

Używaj specjalnych detergentów do prania kolorowych ubrań, które są mniej agresywne dla barwników. Możesz również dodać łyżkę octu do prania, co pomoże utrzymać kolor jeansów.

Jeżeli zależy Ci na zachowaniu kształtu, wybierz spodnie o wyższej zawartości spandexu, które lepiej utrzymują swój kształt. Spodnie Lee damskie lub Cross Jeans Polska są znane z wysokiej jakości denimu, który z pewnością przetrwa próbę czasu.

Nie ważne, czy Twoje ulubione jeansy to biodrówki, dzwony, czy modele z wyższym stanem — prawidłowa pielęgnacja i przechowywanie są kluczowe, aby służyły Ci przez lata. Pamiętaj, że każda para jeansów to inwestycja w Twój styl i dobrą jakość, więc zadbaj o nie jak najlepiej!

Polecane

pixel