Jak usunąć plamy na spodniach?

2020-11-09
Jak usunąć plamy na spodniach?

Katastrofa w postaci plamy na ukochanej parze jeansów to jeszcze nie koniec świata! Zajrzyj do naszego poradnika i sprawdź, jak poradzić sobie z najpopularniejszymi rodzajami zabrudzeń. Dzięki naszym podpowiedziom, usuniesz je w mig!

Plama na jeansach? To nie koniec świata! 

Pranie jeansów wydaje się prostą sprawą - po prostu wrzucasz je do pralki, nastawiasz odpowiedni program i gotowe. Czasem jednak nasze ulubione spodnie ulegają trudny, zabrudzeniom, z którymi niestety nie poradzi sobie nawet najlepszy proszek. Czy pobrudzone tłuszczem lub gumą do żucia jeansowe spodnie można uratować? Jak najbardziej, musisz jednak uzbroić się w odrobinę cierpliwości i… zajrzeć do naszego przewodnika.  

Jak usunąć gumę do żucia z jeansów?

Guma do żucia nieopatrznie wylądowała na Twoich jeansach? Nie panikuj - jest kilka skutecznych sposobów na pozbycie się tego rodzaju uporczywego zabrudzenia. Deską ratunku może się okazać najprostszy patent, polegający na włożeniu denimowych spodni do zamrażalnika na około 3-4 godziny. Po tym czasie guma przyklejona do materiału nieco skruszeje, więc możliwe będzie jej usunięcie na przykład za pomocą noża o tępym ostrzu. Przetestuj też działanie wysokiej temperatury - wystaw pobrudzone gumą do żucia miejsce na działanie pary wodnej albo włóż fragment spodni do wrzątku, a następnie postaraj się delikatnie oddzielić gumę od jeansu. Uważaj, jeśli w ten sposób czyścisz  na przykład czarne jeansy damskie - wydrapywanie na siłę gumy może się skończyć odbarwieniem tkaniny. 

Żywica na spodniach - jak się jej pozbyć?

Podczas wycieczki do parku w swoich ulubionych spodniach damskich Wrangler nieuważnie siadłaś na pieniek, fundując sobie plamę z żywicy na nogawce? Bez obaw - da się ją usunąć. Wystarczy, że pod materiał podłożysz chłonne ręczniki papierowe, a zabrudzenie przetrzesz kilka razy (bardzo ostrożnie!) Ściereczką zanurzoną w spirytusie albo roztworze spirytusu i terpentyny w proporcji 3:1. Zanim użyjesz preparatu, koniecznie zrób test na niewidocznym fragmencie spodni, żeby przekonać się, czy nie wywabi barwnika z materiału.

Jak pozbyć się plam z tłuszczu z jeansów?

Jak pozbyć się tłustej plamy z ukochanej pary jeansów? Wystarczy zastosować jeden z kilku sprytnych patentów! Pierwszym z nich jest pokrycie zaprószenie białą kredą, mąką ziemniaczaną lub talkiem dla niemowląt i pozostawienie spodni w spokoju na przynajmniej 5 godzin. W tym czasie proszek powinien wchłonąć tłuszcz, dzięki czemu jeansy wyprane w pralce będą idealnie czyste. Możesz też przetestować inną domową metodę: przecieranie tłustej plamy roztworem soli z alkoholem (w stosunku 1:4). 

Jak usunąć plamy z kawy ze spodni?

Mamy też sprawdzone sposoby na częste zanieczyszczenia z kawy na jeansie. Jeśli na Twoich dżinsach damskich Lee lub innych pojawiła się plama po małej czarnej, nie trać czasu i jak najszybciej sięgnij po… ocet. Połączony z zimną wodą (jedna łyżeczka octu na litr wody), szybko poradzi sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami, również po czekoladzie. Warto zaufać też sile sody oczyszczonej, którą na pewno bez trudu znajdziesz w kuchennej szafce. Nałóż ją na zwilżoną ściereczkę lub miękką gąbeczkę i delikatnie przecieraj raz po razie brudne miejsce. Twoje jeansy będą wyglądać jak nowe!

Pobrudzonych kawą, gumą do żucia czy uporczywym tłuszczem spodni jeansowych nie musisz od razu spisywać na straty. Zastosuj jedną z naszych metod i przywróć im piękny wygląd!

Polecane

LEE - JEANSY JODEE

LEE - JEANSY JODEE

339,99 zł199,99 zł
pixel