Koszula w spodniach czy na wierzchu?

2021-08-03
Koszula w spodniach czy na wierzchu?

Poprawne noszenie koszuli bywa sporą zagwozdką dla niejednego mężczyzny. W jakich sytuacjach należy nosić ją w spodniach, a kiedy można sobie pozwolić na wypuszczenie jej luźno na wierzch? Jeśli Ty również masz z tym problem, ten poradnik będzie dla Ciebie. Dziś tłumaczymy zasady dotyczące noszenia koszuli, jakie panują w modzie męskiej!

Koszula w eleganckiej odsłonie

To, na ile swobody możemy sobie pozwolić w stylizacji koszuli męskiej, zależy przede wszystkim od okoliczności, w jakich koszulę zakładamy. Koszulę noszoną do garnituru lub eleganckich chinosów i marynarki zawsze należy włożyć w spodnie. Nie ma od tej reguły absolutnie żadnych wyjątków. Warto jednak wiedzieć, że te eleganckie koszule różnią się krojem od modeli casualowych. Klasyczne koszule eleganckie zwykle są dłuższe oraz węższe niż modele, które można nosić na wierzchu spodni. Większość modeli jest również taliowana – taki krój bardzo dobrze wygląda bowiem w spodniach (nie tworzą się zgięcia, a koszula nie „wychodzi” na zewnątrz). Gdy wyłożymy taką koszulę na wierzch spodni, efekt będzie niechlujny. Co więcej – znacząco zaburzy to proporcje sylwetki (szczególnie w przypadku niskich panów). Koszula noszona na wierzchu sprawia, że tułów wydaje się dłuższy niż nogi, a brzuch masywniejszy.

CROSS JEANS - KOSZULA

Koszula a styl smart casual

Styl smart casual (czyli elegancja w nieco sportowym, casualowym stylu) dopuszcza niewielkie odstępstwa od reguły dotyczącej wpuszczania koszuli w spodnie. W razie potrzeby możemy to zrobić – szczególnie jeśli zależy nam na efekcie „luzu”. Decydując się na noszenie koszuli na wierzchu spodni, musimy tylko pamiętać o najważniejszym – nigdy nie łączyć jej z marynarką i krawatem. Wystająca spod marynarki koszula tworzy mało profesjonalne wrażenie. Znacznie lepszym pomysłem na nadanie stylizacji bardziej casualowego sznytu może być na przykład podwinięcie rękawów.

Modne jeansy męskie, czyli koszula nieformalnie

Jak nosić koszulę na co dzień? Koszula zestawiona z modnymi jeansami męskimi może być świetnym strojem na wyjście do kina czy domówkę, a luźna koszula z krótkim rękawem i szorty to wygodne rozwiązanie podczas upalnych dni. Należy tutaj pamiętać, że muszą to być specjalne modele koszul – skrojone tak, aby nosić je wyłącznie na wierzchu spodni. Koszule casualowe są odrobinę szersze i znacznie krótsze niż te eleganckie fasony, dzięki czemu nie zaburzają proporcji sylwetki. Można sobie tu też pozwolić na więcej szaleństwa w kwestii kolorów, wzorów, a nawet materiałów wykonania. Koszule codzienne szyte są zarówno z bawełny czy lnu, jak i flaneli, a nawet jeansu. Połączenie jeansowej koszuli z modnymi jeansami męskimi (takimi jak chociażby jeansy czarne męskie) to hit obecnego sezonu. Pamiętaj tylko, że do tego typu koszuli nie zakłada się już ani marynarki, ani tym bardziej krawata czy muchy. Można ją łączyć z różnymi typami obuwia – także tymi sportowymi. Luźne fasony koszul męskich ma w swojej ofercie coraz więcej producentów. Dostaniesz je chociażby od WranglerLee czy Cross Jeans Polska.

WRANGLER - KOSZULA JEANSOWA

Podsumowując, fason koszul do noszenia wewnątrz spodni różni się od modeli, które możemy wypuścić luźno na wierzch. Jeśli nauczysz się je od siebie odróżniać, problem, z tym, jak je nosić, zniknie. A dalsze tworzenie stylizacji powinno stać się prostsze.

Polecane

pixel